Isıtma SistemleriKombi

ECA Kombi Servisi ve Kombi Kullanımı

ECA Kombi Servisi ve Kombi Kullanımı, ECA kombi servisi ve ısıtma soğutma ürünleri ülkemizde en çok tercih edilen ürünlerden biri. Eca firmasının ısıtma soğutma ürünlerinin hizmetlerinden faydalanmak için bu ürünler ve kombiler hakkında bir kısım bilgilere sahip olmamız bizim yararımıza olacaktır.

Eca Kombi Servisi ve Kombiler İçin Gerekli Bilgiler

Eca kombi servisi kullanmadan veya bakımını yaptırmadan önce kombiler hakkında en azından şu bilgilere sahip olmalısınız;

  • Kombi almadan önce mutlaka araştırın. Evinizin ihtiyacını karşılayacak büyüklükte ve iyi verim alabileceğiniz kombileri seçin. Bunun için kombi kullanan yakınlarınıza ve gerekirse kombilerin teknik servislerine muhakkak danışın.
  • Radyatör seçiminde hassas olun. Radyatörlerin verimli ve sağlam olması kombiden alacağınız verimi doğrudan etkileyecektir.
  • ECA Kombi Servisi ve Kombi Kullanımı ile ilgili kitapçığı dikkatli bir şekilde okuyun.
  • Satın alacağınız kombi markasının servis ağının genişliğine dikkat edin. Eca kombi servisi bu konuda avantajlı bir marka diyebiliriz.
  • Kombinizi gerek ilk başta monte ettirirken gerekse ilerideki muhtemel arızaların tamiri için mutlaka ama mutlaka yetkili bayileri ve servisleri tercih edin. Örneğin Eca marka kombiler için Eca kombi servisi dışında yetkisiz servislerle kesinlikle çalışmayın.

ECA Kombi Çeşitleri

Kombiler genellikle bacalı, yoğuşmalı ve hermetik kombiler olarak üçe ayrılır. Eca marka kombilerin ise konvansiyonel ve yoğuşmalı kombiler olarak ayrıldığını göreceksiniz. Konvansiyonel kombi yoğuşmalı olmayan klasik kombi türüdür.

Kombi tercihi yaparken yoğuşmalı kombilerin veriminin diğer kombi türlerinden daha fazla olduğunu unutmayın. Ayrıca ECA Kombi Servisi ve Kombi Kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olun.

Kombi Bakımı ve Eca Kombi Servisi

Eca marka kombi kullanıyorsanız Eca kombi servisi ile çalışacaksınız demektir. Eca kombi servisi ile çalışırken de üst düzey fayda sağlamak için kombinizin periyodik bakımını kesinlikle aksatmayın. Periyodik bakım süresi yılda en az 1 defadır. Yani kombinizi yılda en az 1 defa yetkili Eca Kombi Servisine kontrol ettirin ve bakımını sağlayın. Bunun ekonominize ve sağlığınıza getireceği faydaları unutmayın. Çünkü kombi bakımının aksatılması veya ihmal edilmesi kombiden alacağınız verimi azaltacak ve hiç istenmeyen kombi kazalarına neden olabilecektir.

Servis Bakımında Dikkat Edilecekler

Gerek Eca Kombi Servisi gerekse de başka markaların yetkili kombi servisleri olsun, her servisin kombilerinizi bakımdan geçirirken bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Bu hususları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi servisi gerçekten yetkili olmalı. Bazı kombi servisleri yetkisiz oldukları halde tercih edilebiliyor bu da istenmeyen sonuçlar doğuruyor. Bu durumda özellikle markaya veya firmaya karşı bir hak iddia edemezsiniz.
  • Kombi kullanımı ve bakımı esnasında neler yapacaklarını bakımı yapacak teknik elemanlara sorun ve öğrenin.
  • Servis çalışanları cihazın içini açmadan su ve kalorifer ısıtma testini yapmaları gerekiyor. Bu hususa dikkat edin.
  • Tamir işlemi bittikten sonra çalışanlar ayrılmadan kombinizin iyi çalışıp çalışmadığını mutlaka kontrol edin.

Eca Kombi Servisine Ulaşım

Eca kombi servisi için Eca markasının internet sitesinden faydalanabileceğiniz gibi 444 0 322 numaralı telefondan da faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu