Isıtma SistemleriKombi

Demirdöküm servis ve Kombi kullanımı için gerekli bilgiler

Demirdöküm servis ve Kombi kullanımı için gerekli bilgiler, Demirdöküm servis ağı ülkemizin en geniş servis ağlarından ve Demirdöküm markası da en önemli ısıtma firmalarından birisi. Peki Demirdöküm servis hizmetlerinden faydalanmak için bilmemiz gereken ürünler hangileri? Bir ısıtma sistemi alırken ve kullanırken nelere dikkat edilmeli? Bu sistemlerin bakımları nasıl olmalı? Bunlar bilmek zorunda olduğumuz önemli detaylar.

Isıtma Sistemleri ve Demirdöküm

Bir ortamın, mekanın istenilen sıcaklıkta tutulması işlemini gerçekleştiren tesislere ve sistemlere ısıtma sistemleri denir. Biz ısıtma sistemleri deyince genellikle konut ve işyerlerinin sıcaklıkları için kullandığımız cihazları anlarız.

Demirdöküm servis ve ısıtma sistemleri üreticisi firması da bu cihaz ve sistemleri kombiler, radyatörler, klimalar, su ısıtıcılar, merkezi sistemler, güneş enerjisi sistemleri ve VRF sistemleri olarak kullanımımıza sunuyor ve ayrıca kombi kullanımı için gerekli bilgileri de sağlıyor. Şimdi bu sistemleri inceleyelim.

Kombiler ve Demirdöküm Kombi

Kombiler ev ve işyerlerimizin ısınmasında vazgeçilmez bir yere sahip. Demirdöküm servis ağı ve üretici firma kombi kategorisinde oda termostatları, hermetik, hermetik yoğuşmalı ve bacalı kombi ile bunların yanında kontrol cihazlarını da kullanımımıza sunuyor.

Bu kombileri alırken evin metrekaresi, cephesi, kaçıncı katta olduğu, yalıtımı ve başka hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiğine dair bilgilere “Kombi Servisi ve Kullanımı” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Demirdöküm servis hizmetlerinden bilinçli faydalanmak için de bu bilgilere ihtiyacınız olacak.

Radyatörler ve Demirdöküm Radyatör

Radyatörler, bir yakıtın yanmasıyla aldığı ısıyı dışarıya aktaran, metal malzemelerden yapılmış ve dilimli borulardan oluşmuş ısıtma aracıdır. Biz genellikle “petek” adıyla biliriz.

Bir evi kombinin ya da kaloriferin değil radyatörün ısıttığını unutmamamız bizim faydamıza olacaktır.

Demirdöküm servis ağında radyatör kategorisinde farklı özelliklere sahip radyatörlerin yanında radyatör vanası, termostatik vana, termostatik regülatör, otomatik hava pürjörü gibi parçaları da kullanımımıza sunuyor.

Klimalar ve Demirdöküm Klima

Klimalar ısıtma ve soğutma işlemleri için son zamanlarda kullanım alanı artan sistemlerden bir tanesi. Klima alırken nelere dikkat edilmeli ve klima kullanımıyla ilgili bilgilere “Klima Servisi ve Kullanımı” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Demirdöküm servis ağı içinde klima, A4 ve A5 Inverter klima modelleri ve A 450 F model klimaları kullanımımıza sunmaktadır.

Su Isıtıcıları

Demirdöküm, su ısıtıcıları kategorisinde 50, 65 ve 80 litre olmak üzere 3 ayrı hacim seçeneği sunan DT4 Premium termosifon, DT4 Titanium model, bacalı ve hermetik şofben seçenekleriyle çeşitli özellikteki su ısıtıcılarını kullanımımıza sunuyor.

Merkezi Sistemler

Demirdöküm’ün merkezi sistemler kategorisinde duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, kat kaloriferi, CK3 model kazan, MK döküm kazan serisi, brulörler ve kontrol panelleri bulunuyor.

Güneş Enerjisi Sistemleri

Yurdumuzun özellikle güney kesimlerinde kullanım kolaylığı sağlayan güneş enerjisi sistemlerinde Demirdöküm’ün sunduğu sistemler şu şekilde; Lykia 300, Solarkit, VTK 24 ve 30 model güneş enerjisi sistemleri.

VRF Sistemleri

VRF klima sistemleri değişken soğutucu debili sistemlerdir. Demirdöküm VRF Sistemleri kategorisinde DVS 5 yüksek statik basınç kanal tipi iç ünite, DVS 5 Heat Pump VRF, DVS 5 Compact VRF gibi modelleri hizmetimize sunuyor.

Demirdöküm servis ve diğer teknik servislerden faydalanmak ve nelere dikkat edileceğini bilmek için “Teknik Servis” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Demirdöküm servis ve Kombi kullanımı için gerekli bilgiler

Bu bilgilere (Demirdöküm servis ve Kombi kullanımı için gerekli bilgiler) herhangi bir demirdöküm ürünü satın aldığınızda ürün ile birlikte verilen kitapçıktan ve sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu